Tarihçe

Ankara Hukuk Bürosu, ülkelerine ve insanlığa dair düşünce ortaklıklarını mesleki yaşamlarında da sürdürmek amacıyla Av. Ersan Barkın, Av. Tunç Özdemir ve Av. Murat Tezcan tarafından 29 Ekim 2011 tarihinde kuruldu.

Ankara Hukuk Bürosu bünyesinde Türkiye’nin birçok yerinde kamulaştırma hukukuna dair çalışmalar, Tıp Hukuku, Ticaret Hukuku uygulamaları, Aile Hukuku uygulamaları, Ceza Hukuku, Tüketici Hukuku, Uluslararası Özel Hukuk bağlamında tenfiz ve tanınma davaları, İmar Hukuku uygulamaları ve Tazminat Hukuku alanlarında mesleki ve akademik çalışmalar yürütülmektedir.


Ankara Hukuk Bürosu, 2012 yılında aynı zamanda Av. Prof. Dr. Yılmaz Özkan’ın da katılımıyla, yerel ve uluslararası yatırımlar, kurumsal yönetim danışmanlığı ve finansal kaynak araştırması alanlarında da çalışmalar yürütmeye başlamıştır.  Yerli ve yabancı çözüm ortakları ve uzman danışmanları ile birlikte Ankara Hukuk Bürosu Türkiye, Rusya, Orta Asya Türk Cumhuriyetleri ve Irak’ta söz konusu faaliyetlerini sürdürmektedir.
 

Makaleler

OHAL İlanına Dayalı Çıkarılan Kanun Hükmünde Kararnameler ve Meslekten Çıkarma Kararlarının Hukuki Değerlendirilmesi>>>
OHAL KHK'LERİ İLE İHRAÇ EDİLEN KAMU GÖREVLİLERİNİN İDARİ YARGI YERLERİNDE AÇTIĞI İPTAL DAVALARINDA VERİLEN KARARLARIN DEĞERLENDİRİLMESİ.>>>
SORULARLA İMAR BARIŞI>>>