Vekalet Bilgileri

Büromuz adına çıkaracağınız vekaletnamelerde, avukatlarımıza ait Baro, Sicil No, Vergi Dairesi ve T.C. Kimlik numaralarına ilişkin bilgiler:

AVUKATLAR

BARO/SİCİL

VERGİ D./T.C. KİMLİK NO

Av. Ersan BARKIN

ANKARA/18969

KAVAKLIDERE/53116067740

Av. Murat TEZCAN

ANKARA/20650

KAVAKLIDERE/49546604716

NEORAMA PLAZA YAŞAM CADDESİ 13/65,66,68 SÖĞÜTÖZÜ/ANKARA


DİKKAT ETMESİNİZ GEREKEN HUSUSLAR:


•    Noterde yanınızca mutlaka nüfus cüzdanı yada pasaportunuz bulunmalıdır.
•    Boşanma, mirasın reddi, tanıma ve tenfiz gibi özel yetki gerektiren davalarda mutlaka bu hususun vekaletnamede yer alması gereklidir. Aynı zamanda boşanma davasında temsiliniz için verilen vekaletnamelerde vekil eden kişinin iki adet fotoğrafının bulunması da gereklidir.
•    Şirket vekâletnamelerinde vekil edecek kişinin şirketi temsile yetkili olduğunu gösteren yetki belgesi ve imza sirkülerinin bulunması ve aynı zamanda avukat şirket dışında şahsen de vekil kılınmak isteniyorsa vekaletnameye “şirket adına vekaleten, kendi adına asaleten” ifadesinin yer alması gerekmektedir.
•   
Yurt dışından vekil tayin etmek kişiler ise, noterler yerine Türkiye Cumhuriyeti’nin dış temsilcilikleri yoluyla da vekaletname çıkarabileceklerdir.

 

Makaleler

OHAL İlanına Dayalı Çıkarılan Kanun Hükmünde Kararnameler ve Meslekten Çıkarma Kararlarının Hukuki Değerlendirilmesi>>>
OHAL KHK'LERİ İLE İHRAÇ EDİLEN KAMU GÖREVLİLERİNİN İDARİ YARGI YERLERİNDE AÇTIĞI İPTAL DAVALARINDA VERİLEN KARARLARIN DEĞERLENDİRİLMESİ.>>>
SORULARLA İMAR BARIŞI>>>